O firmie

Firma Metkom Sp. z o.o. jest firmą rodzinną funkcjonującą na rynku Polskim oraz Europejskim od 1997 roku. Zlokalizowana jest w województwie Podkarpackim z oddziałami w Rzeszowie i Mielcu, oraz siedzibą główną w Dębicy.

Metkom jest jednym z czołowych Polskich dystrybutorów wyrobów hutniczych z metali nieżelaznych oraz zagospodarowania odpadów i surowców wtórnych.

Duże doświadczenie w branży, doskonałe rozwiązania logistyczne oraz bogaty asortyment materiałów składa się na sukces, którym jest już ponad tysiąc zadowolonych kontrahentów z Polski i UE.

Wśród odbiorców firmy Metkom znajdują się największe firmy spośród takich gałęzi gospodarki jak przemysł lotniczy, samochodowy, energetyczny, armaturowy, stoczniowy, odlewniczy, budowlany oraz zbrojeniowy.

Polityka firmy ukierunkowana jest na kompleksową obsługę Klienta. Obliguje nas to do oferowania Klientom szerokiego asortymentu materiałów najwyższej jakości, często nawet trudno dostępnych na rynku oraz odbioru złomów poprodukcyjnych. Pełny serwis logistyczny oraz krótkie terminy realizacji zamówień, pozwalają w sposób wygodny i bezpieczny korzystać z naszych usług. Załogę firmy stanowią ludzie młodzi i dynamiczni, co pozwala w sposób niezwykle nowoczesny i elastyczny zaspokajać potrzeby Klientów.

Każdy Klient jest inny – zdając sobie z tego sprawę Metkom gwarantuje indywidualne podejście, co sprawia, że każdy nasz Klient zostaje otoczony indywidualną opieką ze strony handlowca.

Kadra obsługująca klientów w połączeniu z know–how kadry kierowniczej, jest gwarancją dynamicznego, profesjonalnego serwisu, który od lat umacnia markę Metkom nie tylko w Polsce, ale również na rynkach europejskich.

 

Oferta

            Ofertę firmy stanowi sprzedaż metali nieżelaznych i stali oraz skup i sprzedaż złomu. Firma Metkom posiada w swojej ofercie większość półproduktów wytwarzanych przez przemysł hutniczy, zarówno z branży metali nieżelaznych jak i stali: pręty, rury, tuleje, profile, kształtowniki, druty, blachy, stopy odlewnicze, anody oraz inne materiały używane w wielu gałęziach gospodarki.

Firma współpracuje z wieloma dostawcami krajowymi i zagranicznymi w zakresie obrotu wyrobami i półfabrykatami hutniczymi oraz dostaw złomów stali i metali nieżelaznych. Każdy z oddziałów firmy dysponuje dużym placem przeznaczonym na cięcie i segregację złomów.

Stałym klientom oferujemy bezpłatne dostawy wyrobów oraz odbiór złomów. Nasze rozległe kontakty handlowe umożliwiają zagospodarowanie każdej ilości złomu.

Zaplecze techniczne

            Nowoczesny i stale powiększany park maszynowy pozwala nam sprostać wymogom stawianym przez Klientów zarówno pod względem świadczonego serwisu jak i ochrony środowiska. Metkom posiada ogromne zaplecze magazynowe, co umożliwia sprawny przepływ towarów, gwarantując krótkie terminy realizacji zamówień oraz duże możliwości związane z odbiorem i dostarczaniem złomu.

Firma dysponuje nowoczesnym sprzętem takim jak:

 •  Praso nożyce do przerobu złomu
 • Samochody – hakowce
 • Samochody z HDS-em samo załadowcze
 • Samochody ciężarowe do dystrybucji wyrobów
 • Ponad 200 profesjonalnych kontenerów do gromadzenia i transportu złomu o pojemności od 19 do 34 m³
 • Zbiorniki z tworzywa w siatce stalowej na paletach o objętości 1 m³ atestowane do odpadów niebezpiecznych
 • Pojemniki metalowe z pokrywą na paletach o pojemności 1 i 2 m³ do gromadzenia złomów
 • Spektrometr
 • Elektroniczne wagi: 3-tonowa oraz samochodowe 60-cio tonowe typu DFT-A2L 8x3m
 • Własna bocznica kolejowa
 • Maszyny załadowcze typu Fuchs, Atlas
 • Paczkowarki